close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Wyszukiwarka
Ogłoszenie III przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż Ośrodka BORKI w Swolszewicach Małych

Zarząd Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim

ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie Swolszewice Małe jednostka, ewidencyjna Tomaszów Mazowiecki – Gmina obejmującej część obszaru Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI” w Swolszewicach Małych

 

Cena wywoławcza sprzedawanej nieruchomości wynosi – 11 000 000,00 zł (zwolniona z podatku VAT)

 

Przedmiotem III przetargu jest nieruchomość zabudowana położona w obrębie Swolszewice Małe jednostka ewidencyjna Tomaszów Mazowiecki – Gmina, powiecie tomaszowskim, województwie łódzkim obejmująca część obszaru Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI”  w Swolszewicach Małych, oznaczona w ewidencji gruntów numerami działek: 225 o pow. 0,09 ha, 246/5 o pow.0,0184 ha, 247/6 o pow.0,5591 ha, 248/1 o pow.1,03 ha, 248/4 o pow.0,19 ha, 249 o pow.0,09 ha, 250 o pow.0,04 ha, 251 o pow.0,04 ha, 252 o pow.0,140ha, 253 o pow.0,07 ha, 254 o pow.0,07 ha, 255 o pow.0,36 ha, 256 o pow. 0,20 ha, 257 o pow.0,19 ha, 258/1 o pow.0,41 ha, 259 o pow. 0,12 ha, 260/1 o pow.0,11 ha, 261/1 o pow.0,20 ha, 262/1 o pow.0,20 ha, 263/1 o pow.0,08 ha, 264/1 o pow.0,06 ha, 265/1 o pow.0,44 ha, 266/1 o pow.0,52 ha, 267/1 o pow.1,71 ha, 269/1 o pow.1,12 ha, 270/1 o pow.0,48 ha, 271/1 o pow.1,22 ha, 272/1 o pow.0,39 ha, 274/1 o pow.0,52 ha, dla której prowadzona jest księga wieczysta PT1T/00008227/2.

            Na Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „BORKI” składają się: 4 – pawilony hotelowe, budynek stołówki, 50 domków campingowych typu Campinos, pawilon recepcyjno-świetlicowy i bar letni, budynek sanitariatów na kampingu, budynek kuchni turystycznej na kempingu, 2 kioski gastronomiczne, parking.

Jeden z pawilonów hotelowych uległ częściowemu spaleniu.

            Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI”  w Swolszewicach Małych ma atrakcyjne położenie, leży w bliskiej odległości od Zalewu Sulejowskiego, w otoczeniu lasu. W pobliżu znajduje się miasto powiatowe - Tomaszów Mazowiecki (około 8 km do centrum miasta). Do Łodzi, które jest miastem wojewódzkim jest około 60 km.

Nieruchomość wyposażona jest w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, telekomunikacyjną.

 Przetarg odbędzie się dnia 14 listopada 2014 r. o godz. 13:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 - I piętro, pokój nr 102.

Wadium w wysokości 5% ceny wywoławczej tj. 550 000,00 zł należy wpłacić na konto Powiat Tomaszowski Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej 12 9291 0001 0125 0350 2000 0040 do dnia 10 listopada 2014 r. z zaznaczeniem celu wpłaty tj. wadium - sprzedaż Ośrodka BORKI w Swolszewicach Małych

Za datę wpłaty wadium uznaje się datę wpływu należności na w/w konto depozytowe Powiatu Tomaszowskiego. Wpłata wadium nie powoduje naliczenia odsetek od zdeponowanej kwoty.

Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium oraz przedłożenie komisji przetargowej:

- dowodu wpłaty wadium

- w przypadku osób fizycznych – dowodu tożsamości. Jeżeli oferenta reprezentuje pełnomocnik winien on przedłożyć wraz ze swoim dowodem tożsamości, stosowne pełnomocnictwo sporządzone przed notariuszem;

- firmy lub spółki przystępujące do przetargu winny przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej, właściwe pełnomocnictwa, dowody osobiste osób reprezentujących podmiot;

- w przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej wadium winno być wpłacone przez oboje współmałżonków. Do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie, chyba że zostanie przedłożona przez uczestnika przetargu zgoda na nabycie nieruchomości, wyrażona przez drugiego współmałżonka przed notariuszem.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabyciu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz.U z 2004 r Nr 167, poz. 1758 z późn.zm.).

Koszty zawarcia aktu notarialnego i wpisu nabytego prawa w księdze wieczystej ponosi wygrywający przetarg.

Organizator przetargu zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.

Jeżeli osoba ustalona, jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w wyznaczonym miejscu i terminie, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Dokładne informacje na temat w/w nieruchomości można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami ul. Św. Antoniego 41 (I piętro pokój nr 117) w godz.7:30 do 15:30, jak również zapoznać się z regulaminem przetargu.

Informacje telefoniczne pod numerem telefonu 044 724-21-27, 724-27-27, wew.117 lub na stronie internetowej bip.powiat-tomaszowski.pl.- Ogłoszenia, aktualności.

Istnieje możliwość obejrzenia przedmiotu przetargu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 044 724-21-27, wew.117 – Ilona Pełka.

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 2480026
Gości online: 3