Starosta Tomaszowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż z zasobu Skarbu Państwa nieruchomości położonej w miejscowości Smardzewice, nad Zalewem Sulejowskim
Przedmiotem I przetargu jest stanowiąca własność Skarbu Państwa i jego zasób nieruchomość gruntowa zabudowana, położona w powiecie tomaszowskim, w gminie Tomaszów Mazowiecki,
w miejscowości Smardzewice na Osiedlu Przystopniowe 5, w bliskim sąsiedztwie Zalewu Sulejowskiego, tamy na Pilicy, w pobliżu nieruchomości zabudowanych mieszkaniowych
i wypoczynkowych. W rejestrze ewidencji gruntów obrębu 0013 Smardzewice przedmiotowa nieruchomość oznaczona jest jako działka nr 1632 o powierzchni 0,1367 ha, dla której to nieruchomości prowadzona jest przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego
w Tomaszowie Mazowieckim księga wieczysta PT1T/00070915/7. Brak planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego gminy Tomaszów Mazowiecki. Na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Tomaszów Maz. przedmiotowa nieruchomość położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej i usługowej. Nieruchomość nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi, jest wolna od zobowiązań, do których stosuje się przepisy ustawy – Ordynacja podatkowa i nie ma przeszkód prawnych
w rozporządzaniu nią. Nieruchomość jest zabudowana budynkiem mieszkalnym i gospodarczym, jest ogrodzona. Przyległa ulica jest utwardzona trylinką. Budynek mieszkalny o średnim stanie technicznym, parterowy, murowany, częściowo podpiwniczony, ze stropodachem żelbetowym
z płyt kanałowych krytym papą, wybudowany ok. 1973 r. o powierzchni użytk. 56,38 m², wyposażony jest w instalacje techniczne : elektryczną, wodno-kanalizacyjną, c.o. (piec c.o. węglowy), wentylacja grawitacyjna. W skład budynku wchodzą pomieszczenia : 4 pokoje, holl, kuchnia, łazienka - parter oraz kotłownia, skład opału – podpiwniczenie.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi : 136 000 zł słownie : sto trzydzieści sześć tysięcy złotych (cena nie zawiera podatku od towarów i usług - zwolnienie).
Wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej wynosi w pieniądzu 13 600 zł.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w terminie do dnia
20 października 2014 r. w kasie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim lub na rachunek depozytowy Powiatu Tomaszowskiego nr: 12 9291 0001 0125 0350 2000 0040 – Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej, z zaznaczeniem celu wpłaty lub w kasie Urzędu przy ul. Św. Antoniego 41. Za datę wpłaty wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty w dniu
20 października 2014 r. na ww. rachunek.
Przetarg odbędzie się w dniu 22 października 2014 r. o godzinie 10/ºº
w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41,
I piętro – pokój nr 102 sala konferencyjna
Pełny tekst ogłoszenia zamieszczono na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym
w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 – I pietro – tablica Wydziału Geodezji
i Gospodarki Nieruchomościami oraz opublikowano na stronach internetowych Starostwa Powiatowego i Biuletynie Informacji Publicznej -
bip.powiat-tomaszowski.pl-ogloszenia-aktualności, w okresie od ukazania się ogłoszenia do terminu przetargu. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu
(44) 724-21-27 wew. 117, pokój nr 117.






































