close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Wyszukiwarka
Starosta Tomaszowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Smardzewicach, Osiedle Przystopniowe, gmina Tomas

Przedmiotem I przetargu jest stanowiąca własność Skarbu Państwa nieruchomość gruntowa zabudowana, niezagospodarowana, nieużytkowana o obszarze 0,2273 ha, położona w gminie Tomaszów Mazowiecki, w miejscowości

Smardzewice na Osiedlu Przystopniowe, w skład której wchodzą 2 działki oznaczone według ewidencji gruntów obrębu 0013 Smardzewice numerami:

nr 1627 o powierzchni 0,0884 ha wraz ze znajdującym się na tym gruncie nieczynnym ujęciem wody (2 studnie głębinowe),

nr 1634 o powierzchni 0,1389 ha wraz ze znajdującym się na tym gruncie budynkiem nieczynnej hydroforni, 

uregulowane w księdze wieczystej KW Nr PT1T/00069305/8 prowadzonej przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Nieruchomość położona w Smardzewicach na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

W sąsiedztwie nieruchomości jest energia elektryczna, sieć wodociągowa. W celu przystosowania nieruchomości do funkcji zapisanej w studium założono, że budynek hydroforni zostanie rozebrany. Koszt prac rozbiórkowych odjęto

od ceny wywoławczej nieruchomości. Nieruchomość  nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią oraz nie jest prowadzona z niej egzekucja.

Skomunikowanie nieruchomości – działek nr 1627 i 1634 z drogą publiczną odbywać się będzie przez działkę nr 1676 – droga wewnętrzna (zostanie ustanowiona na rzecz każdoczesnego właściciela działek: 1627 i 1634

służebność przechodu i przejazdu przez działkę 1676 do drogi publicznej – ulicy Wodnej.

 

Cena wywoławcza nieruchomości  wynosi : 105 000 zł

Wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej wynosi  w pieniądzu – 10 500 zł

 

Cena wywoławcza ww. nieruchomości  nie zawiera podatku  od towarów i usług, jest zwolniona z podstawy opodatkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – art.43 ust.1 pkt.10 i 10a (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz.1054 z późn. zm.).

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:

wpłacenie wadium, w pieniądzu w złotych polskich, w  terminie do dnia 10 stycznia 2014  roku na rachunek depozytowy Powiatu Tomaszowskiego na konto Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej nr 12 9291 0001 0125 0350 2000 0040, z zaznaczeniem celu wpłaty lub w kasie Urzędu przy ul. Św. Antoniego 41.

Za datę wpłaty wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty w dniu 10 stycznia 2014 roku  na ww. rachunek;

okazanie do wglądu Komisji Przetargowej : oryginału dowodu wpłaty wadium oraz w przypadku osób fizycznych - dowodu tożsamości, a w przypadku osób prawnych, podmiotów gospodarczych i jednostek organizacyjnych nie

posiadających osobowości prawnej – aktualny odpis z właściwego dla danego podmiotu rejestru wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem przeprowadzenia przetargu, pełnomocnictwa, dowody tożsamości osób

reprezentujących dany podmiot. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane będą do potwierdzenia danych zawartych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Pełnomocnicy osób fizycznych

oraz osoby fizyczne umocowane do działania w imieniu osób prawnych winne przedstawić pisemne pełnomocnictwo upoważniające do działania na każdym etapie postępowania przetargowego lub dokument, z którego będzie wynikał

sposób reprezentacji podmiotu. Małżonkowie biorą udział w przetargu osobiście lub okazując pełnomocnictwo współmałżonka. Brak jednego z ww. dokumentów stanowi podstawę niedopuszczenia oferenta do uczestnictwa

w przetargu.

Zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium  w wyznaczonym terminie osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego

opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939 roku, jeżeli osoby te do dnia 9  stycznia 2014 roku do godziny 10/ºº bezpośrednio w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Tomaszowie

Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 (pokój nr  117) zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej

prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia

kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie nieruchomości, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jednolity tekst Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz.1758 z późn. zm.). Nabywca zobowiązany jest do ustalenia we własnym zakresie, czy nabycie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu wymaga takiego zezwolenia.

Przetarg odbędzie się w dniu 14 stycznia 2014 r. o godzinie 10/ºº w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41,

I  piętro – pokój nr 102 - sala konferencyjna

 

Przetarg może się odbyć, chociażby zgłosił się tylko jeden oferent spełniający warunki określone

w ogłoszeniu o przetargu, oferując co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Starosta Tomaszowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej może odwołać przetarg

 z uzasadnionej przyczyny , informując o tym niezwłocznie w formie właściwej dla ogłoszenia o przetargu.

Osoba ustalona jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej zapłacić kwotę równą 100% ceny nieruchomości uzyskanej

w przetargu, pomniejszonej o wpłacone wadium. Wpłata powinna nastąpić nie później niż na 2 dni przed podpisaniem umowy sprzedaży. Za datę wpłaty uważa się wpływ wymaganej należności na rachunek dochodów Skarbu Państwa

wskazany przez sprzedawcę.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanych przez sprzedającego w zawiadomieniu, Starosta Tomaszowski może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.

Wadium zwraca się niezwłocznie (jednak nie później niż przed upływem 3 dni) po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu

wynikiem negatywnym. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

Dodatkowe informacje można uzyskać  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 pokój nr 117,  telefon (44) 724-21-27 wew. 117  lub na stronie internetowej bip.powiat-tomaszowski.pl-ogłoszenia-aktualnosci :  „szczegółowe określenie

przedmiotu przetargu i warunków przystąpienia do przetargu”, w okresie od ukazania się ogłoszenia do terminu przetargu.

Niniejsze ogłoszenie stanowi zaproszenie dla osób zainteresowanych do udziału w przetargu.

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 2480657
Gości online: 5