close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Wyszukiwarka
Starosta Tomaszowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Spalskiej

Przedmiotem I przetargu są stanowiące własność Skarbu Państwa nieruchomości zabudowane (budynkami garażowymi)  położone w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Spalskiej,  oznaczone według ewidencji gruntów jako :

1) działka nr 84 w obrębie 0005 o powierzchni 0,0019 ha i kartotece budynków - nr 63 budynku (garaż),

2) działka nr 86 w obrębie 0005 o powierzchni 0,0019 ha i kartotece budynków - nr 65 budynku (garaż),  uregulowane w księdze wieczystej KW Nr PT1T/00019479/3 prowadzonej przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Usytuowane na ww. działkach budynki garażowe są niepodpiwniczone, wybudowane w technologii tradycyjnej w latach 1973/74, ściany murowane, dachy drewniane kryte eternitem, wrota drewniane. Dostępne są sieci :

elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna. Ulica Spalska jak i dojazd do garaży jest utwardzony.  Nieruchomości będące przedmiotem przetargu zabudowane garażami nie posiadają bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, dostęp jest możliwy przez działkę nr 78 stanowiącą własność Skarbu Państwa i znajdującą się w użytkowaniu wieczystym osób fizycznych, które są właścicielami lokali mieszkalnych położonych w budynkach przy ul.

Spalskiej 114 i 114A, usytuowanych na działkach nr 79 i 80. Działki nr 84 i nr 86 wraz z usytuowanymi na nich budynkami garażowymi  nie jest obciążone ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nimi. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Załącznik nr 1 do uchwały Nr LI/445/09 Rady Miejskiej Tomaszowa Maz. z dnia 18 grudnia 2009 r.  przedmiotowe działki znajdują się w jednostce

urbanistycznej U – tereny zabudowy usługowej.           

Cena wywoławcza :

1) nieruchomości – działki nr 84 wynosi : 7 200 zł

2) nieruchomości – działki nr 86 wynosi : 7 200 zł Cena wywoławcza ww. nieruchomości  nie zawiera podatku  od towarów i usług, jest zwolniona z podstawy opodatkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r.

o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 177,

poz.1054 z późn. zm.).

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej ww. nieruchomości, w pieniądzu w złotych polskich, w terminie do dnia 3 stycznia 2014  roku na rachunek depozytowy Powiatu Tomaszowskiego na konto Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej nr 12 9291 0001 0125 0350 2000 0040, z zaznaczeniem celu wpłaty lub w kasie Urzędu przy ul. Św. Antoniego 41.  Za datę wpłaty wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty w dniu 3 stycznia 2014 roku  na ww. rachunek.

Wadium wniesione w pieniądzu  wynosi :     

1) dla działki nr 82 - 720 zł

2) dla działki nr 84 – 720 zł

Zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium  w wyznaczonym terminie osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939 roku, jeżeli osoby te do dnia 3  stycznia 2014 roku do godziny 10/ºº bezpośrednio w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 (pokój nr  117).zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

W przetargu mogą brać udział : osoby fizyczne i prawne, które zapoznają się z treścią „szczegółowego określenia przedmiotu przetargu i warunków przystąpienia do przetargu”, który jest do wglądu w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41, pokój nr 117, w godzinach jego urzędowania lub na stronie internetowej bip.powiat-tomaszowski.pl-ogłoszenia-aktualnosci.

Firmy lub spółki i inne osoby prawne przestępujące do przetargu muszą przedłożyć wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej. Osoby fizyczne, reprezentujące firmy, przystępując do przetargu powinny legitymować się dokumentami uprawniającymi do podejmowania czynności prawnych w imieniu firmy (pełnomocnictwo szczegółowe), natomiast przystępujące do przetargu osoby fizyczne biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika. Małżonkowie biorą udział w przetargu osobiście lub okazując pełnomocnictwo współmałżonka.

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemców może nastąpić w przypadku uzyskania zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie nieruchomości, jeżeli wymagają tego przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r.

o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jednolity tekst Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz.1758 z późn. zm.). Nabywca zobowiązany jest do ustalenia we własnym zakresie, czy nabycie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu wymaga takiego zezwolenia.

Przetarg odbędzie się w dniu 9 stycznia 2014 r. o godzinie 10/ºº w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41, I  piętro – pokój nr 102 sala konferencyjna

 

Przetarg może się odbyć, chociażby zgłosił się tylko jeden oferent spełniający warunki określone w ogłoszeniu o przetargu, oferując co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Starosta Tomaszowski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej może odwołać przetarg  z uzasadnionej przyczyny , informując o tym niezwłocznie w formie właściwej dla ogłoszenia o przetargu.

Osoba ustalona jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej zapłacić kwotę równą 100% ceny nieruchomości uzyskanej w przetargu, pomniejszonej o wpłacone wadium. Wpłata powinna nastąpić nie później niż na 2 dni przed podpisaniem umowy sprzedaży. Za datę wpłaty uważa się wpływ wymaganej należności na rachunek dochodów Skarbu Państwa wskazany przez sprzedawcę.

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanych przez sprzedającego w zawiadomieniu, Starosta Tomaszowski może odstąpić od jej zawarcia. Wpłacone wadium nie podlega wówczas zwrotowi.

Wadium zwraca się niezwłocznie (jednak nie później niż przed upływem 3

dni) po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

Dodatkowe informacje można uzyskać  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 pokój nr 117.,  telefon (44)

724-21-27 wew. 117  lub na stronie internetowej, w okresie od ukazania się ogłoszenia do terminu przetargu.

Niniejsze ogłoszenie stanowi zaproszenie dla osób zainteresowanych do udziału w przetargu.

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 2480657
Gości online: 5